اخبار

تازه ترین خبر در مورد هات تپ

توانایی قابل توجه در زمینه ساخت اتصالات، بهره­‌گیری از ماشین­آلات هات­تپِ شرکت میراژ که یکی از معروفترین کمپانی‌های دنیاست، و داشتن مهندسان با تجربه و عالم شرکت پیشگام صنعت ابزار را به قطب بی‌رقیب صنعت هات‌تپ و انسداد خطوط لوله در کشور تبدیل کرده است. اگر بر این اندوخته، تجارب قابل توجه کاری و انجام بیش از 4000 عملیات موفقیت‌آمیز هات‌تپ را بیفزاییم، اعتبار و توانمندی ما در زمینه این صنعت آشکارتر می‌شود.

شرکت پیشگام صنعت ابزار با توجه به امکانات مذکور در تمامی دوران فعالیت خود، در ساخت و نصب تجهیزات و اتصالات لازم برای انجام عملیات خودکفا بوده و با توجه به دانش و تجربه وسیع خود بر تمامی گام‌ها و مراحل فرایند، از ساخت و نصب اتصالات تا انجام عملیات اشراف کامل دارد. از این رو تأمین نیاز و تحقق رضایت مشتریان که از همان آغاز هدف و افق راهبردی مدیریت این مجموعه به شمار می‌رفت، در حال حاضر تحقق یافته و ما را به چنان درجه‌ای رسانده که از همین حالا می‌توانیم ضمانت کلیه خدمات و فرایندهای خود را برای مشتریان آینده خود قول دهیم.  

 در ادامه گوشه‌ای از سوابق و عملیات‌های هات‌تپ و انسداد خطوط لوله انجام شده توسط شرکت پیشگام صنعت ابزار به تصویر کشیده شده است. تصاویر و توضیحات گویای آن است که شرکت پیشگام صنعت ابزار در مناطق جغرافیایی و در استان‌های مختلف، در حوزه‌های صنعتی متنوع و روی خطوط لوله‌ی متفاوت عملیات‌های خود را با موفقیت و بدون حتی ایجاد کوچک‌ترین آسیب فنی و انسانی به انجام رسانیده است. این مهم گویای آن است که هیچ گونه مانع فنی و جغرافیایی نمی‌تواند در پیشبرد اهداف مدیریت و پرسنل کارآزموده شرکت پیشگام صنعت ابزار جهت خدمت‌رسانی به صنایع کشور اختلال ایجاد کند.

افزون بر این، انجام دو پروژه بزرگ موفقیت‌آمیز در کشور عراق، نشان‌گر گام‌هایی است که این شرکت برای ورود در بازار خاورمیانه برداشته است. این امر نه تنها باعث تبادل تجارب و مهارت‌ها و کسب دیدگاه‌های پیشرو در زمینه صنعت هات‌تپ خواهد شد، بلکه می‌تواند گامی ولو کوچک در راستای  ارتقای جایگاه اقتصادی کشورمان نزد کشورهای همسایه شود. این تجربه موفقیت‌آمیز مؤید این امر بوده که عزم مجموعه مدیریتی شرکت برای تداوم و ارتقای جایگاه منطقه‌ای شرکت پیشگام صنعت افق روشنی پیش روی ما و مشتریان‌مان قرار خواهد داد.

اگر مطلب مفید بود به اشتراک بگذارید:

نمایش 3910 دفعه
آخرین ویرایش در یکشنبه 28 تیر 1394

درباره شرکت پیشگام صنعت

هات تپ خطوط لوله و مخازن از فرایندهای پیچیده و دارای متغیرهای تعیین‌کننده بسیار می باشد. نفس این عملیات با توجه به پیچیدگی هایش دشواری های خاص خود را داراست و از این رو ترجیح بر آن است که متغیرهای خارجی دخیل در تسهیل فرایند هات تپ تا جای ممکن کاهش پیدا کنند و مجری هات تپ تمرکز خود را بر خود عملیات متوجه کند.
به طور کلی دو دسته متغیر در پیشبرد فرایند هات تپ موجودند که بی‌توجهی به هیچ کدام از آن‌ها توجیه پذیر نیست؛ دسته اول متغیرهایی هستند که ذاتی عملیات هات تپ بوده و در هر عملیات تکرار می‌شوند؛ مثل فرایند آماده‌سازی تجهیزات، ساخت اتصالاتی نظیر اسپلیت تی، تجهیز دستگاه هات تپ، تست فشار، تست نشتی و از این قبیل. این دسته متغیرها در تمامی عملیات های انشعاب گرم هات تپ تکرار می شوند و از این حیث جزو بندهای عام و کلی در عملیات انشعاب گرم تلقی می شوند. در تمامی عملیات های هات تپ ما در درجه اول شرایط محیطی انجام کار را آماده کرده و سپس تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز برای کار را تدارک می بینیم. در درجه بعد فرایند ساخت اتصال هات تپ اعم از اسپلیت تی یا سدل نیپل شروع می شود و پس از نصب و تست روی لوله نصب می شود. سایر مراحل شامل نصب ولو و انجام عملیات هات تپ نیز بخشی از فرایند می باشند که چنان که اشاره شد جنبه عام و کلی داشته و در تمامی عملیات های انشعاب گرم تکرار می شوند. مجریان هات تپ معمولاً دستور کار مشخص و روتینی برای انجام این سلسله مراتب از انجام کار دارند.
اما از سوی دیگر با طیف دومی از متغیرها مواجهیم که بسته به نوع عملیات متغیرند. برای مثال محل انجام عملیات هات تپ، ارتفاع یا عمق کار، شرایط محیطی کار، زاویه هات تپ و... . در مورد دسته اول متغیرها رعایت الزامات و استانداردها ضروری است اما در خصوص دسته دوم متغیرها مجری هات تپ و کارفرما باید بکوشند در تعامل با یکدیگر تا جای ممکن از مزاحمت‌ها و تداخل‌های آن‌ها حین کار بکاهند تا پیشبرد پروژه هات تپ با کمترین حاشیه و بیشترین تمرکز و توجه همراه باشد. این دسته متغیرها دارای شرایط منحصر به فرد خود بوده و نمی توان به صورت کلی فرمولی مشخص برای شان ارائه داد، بلکه باید راهکارها و پاسخ های احتمالی به اقتضائات خاص فنی عملیات، به صورت مهندسی شده و ابداعی ارائه شوند. معمولاً روال کار بر این است که مجری عملیات هات تپ اطلاعات را تمام و کمال از کارفرما دریافت کرده و با اتخاذ تدابیر برای مشخصه های ویژه عملیات طرح اجرایی کار را تدوین کرده و به حضور مهندسین و بازرسان کارفرما اعلام می کند تا ایشان نیز نسبت به امکان یا عدم امکان طرح نظر خود را اعلام دارند. در صورت تأیید ایشان کار به انجام می رسد و در صورت عدم تأیید و یا ارائه پیشنهاد اصلاحی، مسئله از طریق کارگروه های فنی و مهندسی و تبادل نظر تا رسیدن به راه حل نهایی ادامه می یابد.
زاویه انجام عملیات هات تپ از جمله متغیرهای خارجی محسوب می‌شود که در صورت امکان قابلیت تغییر موقعیت و زاویه آن وجود دارد. البته چنان‌که اشاره شد این امر در صورتی مقدور است که کارفرما توان استفاده از انشعاب گرفته شده جدید جایگزین درخواست خود را داشته باشد. معمولاً انجام عملیات هات تپ در زاویه 0 درجه و به صورت افقی بهترین و کم حاشیه ترین عملیات هات تپ بر حسب متغیرهای خارجی محسوب می شود، و پس از آن هات تپ عمود در زاویه 90 درجه از بالا دارای مزیت است. اما در صورتی که هات تپ در زوایای مختلف نظیر 30، 45، 60 و مواردی از این نظیر را داشته باشد متغیرهای جدید مثل کنترل دستگاه هات تپ حین انجام عملیات و نیز پیش بینی های ویژه در خصوص محل تردد اپراتورهای عملیات هات تپ نیز بر کار افزوده می‌شوند. در این شرایط و به منظور تسهیل فرایند و کاهش متغیرها، تغییر زاویه عملیات هات تپ به ایشان توصیه می شود اما در صورتی که اقتضای کار و ماهیت انجام عملیات هات تپ به گونه ای است که انجام عملیات به صورت زاویه دار ضروری می‌نماید بدون شک نظر کارفرما بر تسهیل فرایند هات تپ ارجحیت دارد.